Results for saturdays fights

Semi finals
No.
Weight class
Red corner
Club (red corner)
Blue corner
Club (blue corner)
Result
1
Light flyweight 36-38
Marcu Nei-sjølund
A Olympia Odense
Ibrahim Barayev
IK semper Haderslev
1-4
2
Light flyweight 30-32
William Watson
Ak Jyden Aalborg
Christian Richardt
Team Bredahl
0-5
3
Bantamweight
Jawid Rostami
BK Thor
Simon Caikhar
Lemvig BK
0-5
4
Light Middleweight 66-70
Rasmus Mikkelsen
FAK Århus
Emil Johansen
AK Jyden Aalborg
1-4
5
Middleweight
Rasmus Sørensen
BK Limfjord
Ali Abouraqba
Slagelse BK
0-5
6
Middleweight
Casper Cornelius
Vejen BK
Kenni Jensen
AK Jyden Aalborg
BLÅ VINDER RSC
7
Light flyweight 46-48
Casper Jensen
BK Thor
Magnus Christensen
Kolding BK
BLÅ VINDER RSC
8
Featherweight
Jack Jensen
A Olympia Odense
Adam Uhmannov
Herning ABK
5-0
9
Welterweight
Magnus Eiensøe
Slagelse BK
Frederik Badenski
Nykøbing Falster BK
1-4
10
Light Bantamweight 50-52
Hassan Ai Jabn
Viborg AK
Ali Mohamad Ai Hassan
Vollsmose BK
0-5
11
Light Bantamweight 50-52
Dosti Ravad Waysi
Hinnerup BK
Saim Ali
A Olympia Odense
3-2
12
Lightweight
Mustafa Ali
Vollsmose BK
Mathis Bodin
Hvidovre BK
5-0
13
Light welterweight
Mamadi Diello
Bk Sct Jørgen Holstebro
Najiib Abdullahi
Vollsmose Bk
BLÅ VINDER RSC
14
Welterweight
Julius Saxager
AK Jyden Aalborg
Jens Kristian Toft
FAK Århus
BLÅ VINDER RSC
15
Welterweight
Adria Soriano
EBBK Esbjerg
Attila Jørgensen
Køge BK
0-5
16
Light welterweight
Milad Mohammadi
Vollsmose BK
Mikas Hollensen
Pandrup BK
BLÅ VINDER RSC
17
Lightweight
Kassem Ai Hassan
Vollsmose BK
Sander Hjort
Kolding BK
5-0
17
Light flyweight 30-32
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
-
Finals
No.
Weight class
Red corner
Club (red corner)
Blue corner
Club (blue corner)
Result
18
Light welterweight
Freja Eriksen
Bk Sct Jørgen Holstebro
Caroline Lauenborg
BK Rollo
BLÅ VINDER, OPG.
19
Light flyweight 36-38
Benjamin Uth
Kolding BK
Elias Faour
Vollsmose BK
BLÅ VINDER RSC
20
Light heavyweight
Rolf Hauge Christensen
EBBK Esbjerg
Linas Andrijauskas
Horsens AK
BLÅ VINDER RSC
21
Flyweight
Ahmad Arrag
Brønderslev BK
Movsur Barayev
IK Semper Haderslev
5-0
22
Welterweight
Lukas Holmgaard Kristensen
Vejen BK
Christian Winther
AK Jyden Aalborg
BLÅ VINDER RSC
23
Flyweight
Mikkel Gribsholt
Hornslet BK
Jonas Jacobsen
Pandrup BK
1-4
24
Lightweight
Nicolai Adelholm
EBBK Esbjerg
Victor Andersen
BK Thor
0-5
25
Bantamweight
Hafsa EL Bouazati
Hornslet BK
Maja Andersen
Slagelse BK
5-0
26
Welterweight
Joe Joe Fahn
Bk Sct Jørgen Holstebro
Malek Masoud
Brønderslev BK
2-3
27
Light flyweight 46-48
Masti Ravand Waysi
Hinnerup BK
Johnas Storgaard
Varde AK
RØD VINDER RSC-
28
Lightweight
Mansur Gaurgashvili
Brønderslev BK
Abdallah Abou Arab
Vollsmose BK
0-5
29
Middleweight
Philip Holtzhausen
Kolding BK
Mads Gdahl
A Olympia Odense
3-2
30
Light flyweight 44-46
Issa Khattab
SIK Fight KBH
Brandon Skov
AK Jyden Aalborg
5-0
31
Lightweight
Baskim Velii
Herlev Boxing
Sohail Said
Slagelse BK
UDGÅR
32
Heavyweight
Thorbjørn Boudigaard
BK Limfjorden
Sebastian Thomsen
EBBK Esbjerg
1-4
33
Bantamweight
Mohammad Qasim
Hornslet BK
Francis Fjordjour
Hvidovre BK
3-2
34
Light welterweight
Jeppe Brandt
Nykøbing Falster BK
August Nielsen
Herlev BK
5-0
35
Light flyweight 40-42
Moaas Sajad
Vollsmose BK
Gustav Mortensen
Varde AK
0-5
36
Welterweight
Marco Gino
SIK Fight KBH
Philip Jacobsen
Team Bredahl
3-2
37
Welterweight
Poul Latsenko
Pandrup BK
Jacob Andersen
Thisted AC
RØD VINDER, OPG.
38
Welterweight
Andreas Enggaard
Hornslet BK
William Boudigaard
BK Limfjorden
3-2
39
Light heavyweight
Danni S. Lautrup
Viborg AK
Yasin Nicklas Hansen
Vollsmose BK
BLÅ VINDER RSC
40
Light Bantamweight 50-52
Anna Tilken
Hornslet BK
Jessica Black
BK Rollo
0-5
© Bokseklubben Sct. Jørgen | Skivevej 42 | 7500 Holstebro | Tlf. 2182 8484 | CVR nr. 30686624
|
|
|
|