Resultater for lørdagens kampe

Semifinaler
Nr.
Vægtklasse
Rødt hjørne
Klub (rødt hjørne)
Blåt hjørne
Klub (blåt hjørne)
Resultat
1
Mølvægt 36-38
Marcu Nei-sjølund
A Olympia Odense
Ibrahim Barayev
IK semper Haderslev
1-4
2
Atomvægt 30-32
William Watson
Ak Jyden Aalborg
Christian Richardt
Team Bredahl
0-5
3
Bantamvægt
Jawid Rostami
BK Thor
Simon Caikhar
Lemvig BK
0-5
4
Letmellemvægt 66-70
Rasmus Mikkelsen
FAK Århus
Emil Johansen
AK Jyden Aalborg
1-4
5
Mellemvægt
Rasmus Sørensen
BK Limfjord
Ali Abouraqba
Slagelse BK
0-5
6
Mellemvægt
Casper Cornelius
Vejen BK
Kenni Jensen
AK Jyden Aalborg
BLÅ VINDER RSC
7
Letfluevægt
Casper Jensen
BK Thor
Magnus Christensen
Kolding BK
BLÅ VINDER RSC
8
Fjervægt
Jack Jensen
A Olympia Odense
Adam Uhmannov
Herning ABK
5-0
9
Weltervægt
Magnus Eiensøe
Slagelse BK
Frederik Badenski
Nykøbing Falster BK
1-4
10
Letbantamvægt 50-52
Hassan Ai Jabn
Viborg AK
Ali Mohamad Ai Hassan
Vollsmose BK
0-5
11
Letbantamvægt 50-52
Dosti Ravad Waysi
Hinnerup BK
Saim Ali
A Olympia Odense
3-2
12
Letvægt
Mustafa Ali
Vollsmose BK
Mathis Bodin
Hvidovre BK
5-0
13
Letweltervægt
Mamadi Diello
Bk Sct Jørgen Holstebro
Najiib Abdullahi
Vollsmose Bk
BLÅ VINDER RSC
14
Weltervægt
Julius Saxager
AK Jyden Aalborg
Jens Kristian Toft
FAK Århus
BLÅ VINDER RSC
15
Weltervægt
Adria Soriano
EBBK Esbjerg
Attila Jørgensen
Køge BK
0-5
16
Letweltervægt
Milad Mohammadi
Vollsmose BK
Mikas Hollensen
Pandrup BK
BLÅ VINDER RSC
17
Letvægt
Kassem Ai Hassan
Vollsmose BK
Sander Hjort
Kolding BK
5-0
17
Atomvægt 30-32
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
PAUSE I 30 MIN
-
Finaler
Nr.
Vægtklasse
Rødt hjørne
Klub (rødt hjørne)
Blåt hjørne
Klub (blåt hjørne)
Resultat
18
Letweltervægt
Freja Eriksen
Bk Sct Jørgen Holstebro
Caroline Lauenborg
BK Rollo
BLÅ VINDER, OPG.
19
Mølvægt 36-38
Benjamin Uth
Kolding BK
Elias Faour
Vollsmose BK
BLÅ VINDER RSC
20
Letsværvægt
Rolf Hauge Christensen
EBBK Esbjerg
Linas Andrijauskas
Horsens AK
BLÅ VINDER RSC
21
Fluevægt
Ahmad Arrag
Brønderslev BK
Movsur Barayev
IK Semper Haderslev
5-0
22
Weltervægt
Lukas Holmgaard Kristensen
Vejen BK
Christian Winther
AK Jyden Aalborg
BLÅ VINDER RSC
23
Fluevægt
Mikkel Gribsholt
Hornslet BK
Jonas Jacobsen
Pandrup BK
1-4
24
Letvægt
Nicolai Adelholm
EBBK Esbjerg
Victor Andersen
BK Thor
0-5
25
Bantamvægt
Hafsa EL Bouazati
Hornslet BK
Maja Andersen
Slagelse BK
5-0
26
Weltervægt
Joe Joe Fahn
Bk Sct Jørgen Holstebro
Malek Masoud
Brønderslev BK
2-3
27
Letfluevægt
Masti Ravand Waysi
Hinnerup BK
Johnas Storgaard
Varde AK
RØD VINDER RSC-
28
Letvægt
Mansur Gaurgashvili
Brønderslev BK
Abdallah Abou Arab
Vollsmose BK
0-5
29
Mellemvægt
Philip Holtzhausen
Kolding BK
Mads Gdahl
A Olympia Odense
3-2
30
Myggevægt 44-46
Issa Khattab
SIK Fight KBH
Brandon Skov
AK Jyden Aalborg
5-0
31
Letvægt
Baskim Velii
Herlev Boxing
Sohail Said
Slagelse BK
UDGÅR
32
Sværvægt
Thorbjørn Boudigaard
BK Limfjorden
Sebastian Thomsen
EBBK Esbjerg
1-4
33
Bantamvægt
Mohammad Qasim
Hornslet BK
Francis Fjordjour
Hvidovre BK
3-2
34
Letweltervægt
Jeppe Brandt
Nykøbing Falster BK
August Nielsen
Herlev BK
5-0
35
Dunvægt 40-42
Moaas Sajad
Vollsmose BK
Gustav Mortensen
Varde AK
0-5
36
Weltervægt
Marco Gino
SIK Fight KBH
Philip Jacobsen
Team Bredahl
3-2
37
Weltervægt
Poul Latsenko
Pandrup BK
Jacob Andersen
Thisted AC
RØD VINDER, OPG.
38
Weltervægt
Andreas Enggaard
Hornslet BK
William Boudigaard
BK Limfjorden
3-2
39
Letsværvægt
Danni S. Lautrup
Viborg AK
Yasin Nicklas Hansen
Vollsmose BK
BLÅ VINDER RSC
40
Letbantamvægt 50-52
Anna Tilken
Hornslet BK
Jessica Black
BK Rollo
0-5
© Bokseklubben Sct. Jørgen | Skivevej 42 | 7500 Holstebro | Tlf. 2182 8484 | CVR nr. 30686624
|
|
|
|